Markham Music Festival Winners 2007

CLASS COMPETITION DATE (Click on date to view winners)
 Friday, March 30     Class 42 / Class 83
 Saturday, March 31     Class 24 / Class 26 / Class 38 / Class 84
 Sunday, April 1     Class 20 / Class 22 / Class 23 / Class 25 / Class43 / Class 47 / Class 54
 Monday, April 2     Class 30 / Class 45 / Class 46 / Class 49 / Class 57 / Class 86
 Tuesday, April 3     Class 31 / Class 32 / Class 50 / Class 56
 Wednesday, April 4     Class 28 / Class 29 / Class 40
 Thursday, April 5     Class 41
Friday, April 6     Class 27 / Class 44 / Class 48 / Class 85
 Saturday, April 7     Class 14 / Class 15 / Class 16 / Class 36 / Class 81
 Sunday, April 8    

Class 39 / Class 55 / Class 58 / Class 59 / Class 60 / Class 61 / Class 62 / Class 63 / Class 64 / Class 87 / Class 88

Class 89 / Class 90 / Class 91 / Class 92 / Class 93 / Class 95

 Monday, April 9     Class 8 / Class 9 / Class 10 / Class 17 / Class 18 / Class 53 / Class 82
 Tuesday, April 10     Class 3 / Class 4 / Class 51 / Class 52 / Class 77
 Wednesday, April 11     Class 1 / Class 2 / Class 19 / Class 37 / Class 76
 Thursday, April 12     Class 5 / Class 6 / Class 7 / Class 33 / Class 78
 Friday, April 13     Class 11 / Class 12 / Class 13 / Class 35 / Class 80
 Saturday, April 14     Class 69 / Class 70 / Class 71 / Class 72 / Class 73 / Class 74 / Class 75
 Sunday, April 15     Class 34 / Class 65 / Class 66 / Class 67 / Class 68 / Class 79

Friday March 30th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

42A

Bach: 2-part Invention

1st

Justine Law 86

Justine Law

(Best of Class)

2nd

Fiona Liang 85

3rd

Olga Vilkova, Fiona Chan 84

42B

Bach: 2-part Invention

1st

Catherine Ma 85 Catherine Ma

2nd

Grace Ho 84

3rd

Andy Ma 83

83

Grade 8 Studies

1st

Grace Ho 88 Grace Ho

2nd

Hanxiang Yu 87

3rd

Arthur Tang, Patrick Hui 86

Saturday March 31st, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

24

Grade 9 List A

1st

Catherine Ma 86 Catherine Ma

2nd

Laurel Poon 84

3rd

Jessie Wu 83

26A

Grade 9 List D

1st

Yiou Jiang 87 Yiou Jiang

2nd

Tiffany Leung 86

3rd

Alfred Lin 85

26B

Grade 9 List D

1st

Anastasia Rizikov 92

Anastasia Rizikov

(Best of Class)

2nd

Tian Wei Gao 86

3rd

Phoebe Lai 85

38A

Grade 8 Sonata and Sonatina

1st

Fiona Lai 87 Fiona Lai

2nd

Arthur Tang 86

3rd

Anna Maksyutynska, Si Si Yue 85

84

Grade 9 Studies

1st

Claudia Chan 88 Claudia Chan

2nd

Belinda Ding, Cecilia Fung 87

3rd

Patricia Duong 86

38B

Grade 8 Sonata and Sonatina

1st

Anastasia Rizikov 88

Anastasia Rizikov

(Best of Class)

2nd

Natalie Yick 86

3rd

Katherine Chan, Christine Zhang 84

Sunday April 1st, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

20A

Grade 8 List A

1st

Arthur Tang 87 Arthur Tang

2nd

Chinmaya Madan, Maranatha Ng 85

3rd

Natalle Chan, Natalie Tso 84

20B

Grade 8 List A

1st

Vanessa Koo 88

Vanessa Koo

(Best of Class 20)

2nd

Natalie Yick 87

3rd

Fiona Lai 86

25

Grade 9 List C

1st

Anna Maksyutynska 88 Anna Maksyutynska

2nd

Tiffany Leung 86

3rd

Naijin Li 83

22A

Grade 8 List C

1st

Arthur Tang 90

Arthur Tang

(Best of Class 22)

2nd

Olga Vilkova 86

3rd

Parco Chan, Brian Fu 84

22B

Grade 8 List C

1st

Fiona Chan 88 Fiona Chan

2nd

Angel Hong 87

3rd

Natalie Yick 86

23A

Grade 8 List D

1st

Michelle Si 87 Michelle Si

2nd

Shirene Madani 86

3rd

Victoria Vuong 85

23B

Grade 8 List D

1st

Matthew Tam 92

Matthew Tam

(Best of Class 23)

2nd

Arthur Tang 91

3rd

Fiona Chan 86

54

Canadian Composer:

Grade 7 & 8

1st

Natalie Yick 88 Natalie Yick

2nd

Lulu Liu 87

3rd

Stanford Cheung 86

43

Bach:

3-part Invention

1st

Caroline Gao 92 Caroline Gao

2nd

Sayaka Tanaka 91

3rd

Claudia Chan 87

47

Chopin: Grade 9

1st

Tian Wei Gao 87 Tiao Wei Gao

2nd

Cecilia Fung, Fiona Liang 86

3rd

Elena Naoumtchik 85

Monday April 2nd, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

86

Grade 11 Studies

1st

Christopher Siu 94 Christopher Siu

2nd

Portia Li, Rolland Li 91

3rd

Matias Ding 90

30

Grade 11 List C

1st

Eva Kuo 92 Eva Kuo

2nd

Priscilla Yan 90

3rd

Melody Qin 89

45

Bach:

Grade 11 (ARCT)

Prelude & Fugue

1st

Melody Qin 90 Melody Qin

2nd

Patricia Chan 89

3rd

Matthew Poon 87

46

Bach: Grade 11 Other than (ARCT)

Prelude & Fugue

1st

Ryan Lam 90 Ryan Lam

2nd

Eunice Song 88

3rd

Heidi Ip 86

49A

Chopin:

Grade 11 (ARCT)

1st

Matthew Tam 94 Matthew Tam

2nd

Silvia Li 92

3rd

Ariel Kwan 90

57

Canadian Composer:

Grade 11 (ARCT)

1st

Alvin Leung 94 Alvin Leung

2nd

Monica Lee 93

3rd

- -

49B

Chopin:

Grade 11 (ARCT)

1st

Richard Liu 93 Richard Liu

2nd

Ricker Choi 90

3rd

Rosalind Zhang 89

Tuesday April 3rd, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

50

French Music

1st

Ariel Kwan 91 Ariel Kwan

2nd

Nathaniel So, Mandy Yan 90

3rd

Lesley-Anne Phu, Elsa Tang 88

32

Grade 11 List E

1st

Ricker Choi 96 Ricker Choi

2nd

Lesley-Anne Phu 93

3rd

Emily Moorhouse 91

56

Canadian Composer:

Grade 10

1st

Yang Liu 92 Yang Liu

2nd

Stephanie Chan 87

3rd

- -

31

Grade 11 List D

1st

Jeffrey Kong, Alvin Leung 94

Jeffrey Kong,

Alvin Leung

2nd

Winnie Chan 89

3rd

Anthony Grozdeva 88

Wednesday April 4th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

40A

Grade 10 Sonata (first or last movement)

1st

Christopher Siu 91 Christopher Siu

2nd

Chi Wing Lee 88

3rd

Edmond Chan 87

40B

Grade 10 Sonata (first or last movement)

1st

Soojeong Oh 93

Soojeong Oh

(Best of Class 40)

2nd

Jason Ng 88

3rd

Theresa Lau 87

28A

Grade 10 List D

1st

Christopher Siu 94

Christopher Siu

(Best of Class 28)

2nd

Anastasia Rizikov 93

3rd

Stephanie Chan, Fiona Yeung 89

28B

Grade 10 List D

1st

Melissa Lam 93 Melissa Lam

2nd

Jenny Ho 91

3rd

David Yu, Ingrid Yu 90

29A

Grade 10 List E

1st

Winson Chiu, Ingrid Yu 94

Winson Chiu,

Ingrid Yu

(Best of Class 29)

2nd

Oscar Chan, Ginnie Ng 89

3rd

Edmond Chan, Jonathan Yam 88

29B

Grade 10 List E

1st

Christopher Siu 93 Christopher Siu

2nd

Scarlet Lau 92

3rd

Jason Ng 90

40C

Grade 10 Sonata (first or last movement)

1st

Sayaka Tanaka 91 Sayaka Tanaka

2nd

Winson Chiu 90

3rd

Oscar Chan, Zirui Wang 88

Thursday April 5th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

41A

ARCT Sonata

(first or last movement)

1st

Moshe Praver 91 Moshe Praver

2nd

Rosalind Zhang 90

3rd

Anthony Grozdeva 89

41B

ARCT Sonata

(first or last movement)

1st

Patricia Chan 95 Patricia Chan

2nd

Silvia Li 94

3rd

Minji Kim 91

41C

ARCT Sonata

(first or last movement)

1st

Cissy Zhou 96

Cissy Zhou

(Best of Class 41)

2nd

Emily Moorhouse 94

3rd

Matthew Tam 89

Friday April 6th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

85

Grade 10 Studies

1st

Christopher Siu 94 Christopher Siu

2nd

Winson Chiu 91

3rd

Angus Chan, Cheryl Ng 88

48A

Chopin: Grade 10

1st

Aldrich Ngan 92

Aldrich Ngan

(Best of Class 48)

2nd

Annie Zhou 91

3rd

Kasey Wang 89

48B

Chopin: Grade 10

1st

Allyshia Sewdat 91 Allyshia Sewdat

2nd

Susanne Lee 90

3rd

Soojeong Oh 89

27

Grade 10 List C

1st

Jenny Lim 93 Jenny Lim

2nd

Stephanie Chan, Jonathan Yam 92

3rd

Lynn Tay, Michael Yu 87

44A

Bach: Grade 10 Prelude & Fugue

1st

Patsy Lee 94

Patsy Lee

(Best of Class 44)

2nd

Soojeong Oh 93

3rd

Chris Lee, Yang Liu 91

44B

Bach: Grade 10 Prelude & Fugue

1st

Winson Chiu 93 Winson Chiu

2nd

Lowell Kwan 87

3rd

Cathy Lee 85

Saturday April 7th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

14A

Grade 6 List A

1st

Ryan Ng 92

Ryan Ng

(Best of Class 14)

2nd

Jasmine Choi 91

3rd

Emily Tse 90

14B

Grade 6 List A

1st

Ashley Lam 90 Ashley Lam

2nd

Ryan Chan 89

3rd

Jackie Wang 88

81

Grade 6 Studies

1st

Crystal Leung 88 Crystal Leung

2nd

Ryan Chan 87

3rd

Evelyn Chan 86

36A

Grade 6 Sonatina

1st

Justine Law 90

Justine Law

(Best of Class 36)

2nd

Sharon Hui 88

3rd

Jackie Wang 86

15

Grade 6 List B

1st

Ryan Chan 87 Ryan Chan

2nd

Edward Choi 86

3rd

Curtis Cheung 85

36B

Grade 6 Sonatina

1st

Annie Zhou 88 Annie Zhou

2nd

Ryan Ng 87

3rd

Sheldon Law 86

16A

Grade 6 List C

1st

Arthur Li 90

Arthur Li

(Best of Class 16)

2nd

Evelyn Chan, Christopher Cho-Kee 88

3rd

Sharon Hui, Diane Rawach 87

16B

Grade 6 List C

1st

Ernest Chow 88 Ernest Chow

2nd

Helen Li 87

3rd

Clara Mak, Alan Zhou 86

Sunday April 8th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

87

Popular Selections:

Grade 3

1st

Stephanie Yick 88 Stephanie Yick

2nd

Jocelyn Li 86

3rd

- -

88

Popular Selections:

Grade 4

1st

Jimmy Hung 91 Jimmy Hung

2nd

Megan Grotsky 90

3rd

Samantha Chui 89

89

Popular Selections:

Grade 5

1st

Donovan Yu 87 Donovan Yu

2nd

Jennifer Ip 86

3rd

Leah Cheung 85

90

Popular Selections:

Grade 6

1st

Eviatar Fields 88 Eviatar Fields

2nd

Cara Leung 87

3rd

Alison Lee, Arimie Min 86

91

Popular Selections:

Grade 7

1st

Toby Chow 88 Toby Chow

2nd

Jordan Chan, Clement Li 87

3rd

Ilana Manning 86

92

Popular Selections:

Grade 8

1st

Andrei Vovk 92 Andrei Vovk

2nd

Natalie Yick 90

3rd

Adrienne Hudencial 88

93

Popular Selections:

Grade 9

1st

Cecilia Fung 87 Cecilia Fung

2nd

Rebecca Yu 86

3rd

- -

58

Czech Composer: Grade 9 & below

1st

Claudia Chan 86 Claudia Chan

2nd

Kathryn-Lauren Hong 85

3rd

Charles Ip 84

39A

Grade 9 Sonata and Sonatina

1st

Yannie Tse 88 Yannie Tse

2nd

Phoebe Lai 87

3rd

Rik Liu, Yale Wang 86

55

Canadian Composer:

Grade 9

1st

Claudia Chan 89 Claudia Chan

2nd

Hillary Chan 88

3rd

Emilie U 87

39B

Grade 9 Sonata and Sonatina

1st

Wilson Yeung 90

Wilson Yeung

(Best of Class 39)

2nd

Julia Lu 89

3rd

Claudia Chan 88

59

Duet:

8 years & under

1st

Curtis Cheung & Vanessa Cheung 90 Curtis Cheung & Vanessa Cheung

2nd

Anthea Lai & Jocelyn Li 87

3rd

Alex Efimov & Daniel Lahan

Brandon Leung & Julian Leung

86

60

Duet:

10 years & under

1st

Kevin Shaw & Selene Tran 86 Kevin Shaw & Selene Tran

2nd

- -

3rd

- -

95

Duet:

Parent/Child

1st

Mercedes & Mrs. Cheung 91

Mercedes &

Mrs. Cheung

2nd

Gabriel & Mrs. Siu 90

3rd

Platon & Mrs. Khramtsov 88

61

Duet:

12 years & under

1st

Natalie Yick & Stephanie Yick 92 Natalie Yick & Stephanie Yick

2nd

Claudia Chan & Cecilia Fung 88

3rd

- -

62

Duet:

14 years & under

1st

Stephanie Chan & Jason Ng 88 Stephanie Chan & Jason Ng

2nd

- -

3rd

- -

63

Duet:

16 years & under

1st

Jason Lee & Priscilla Yan 91 Jason Lee & Priscilla Yan

2nd

Angus Chan & Wing Nam Liu 88

3rd

- -

64

Duet: Open

1st

Patricia Chan & Matias Ding 94 Patricia Chan & Matias Ding

2nd

Teresa Liu & Andrea Ng 88

3rd

- -

Monday April 9th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

10A

Grade 4 List C

1st

Wing Man Liu 90

Wing Man Liu

(Best of Class 10)

2nd

Ruby Ung 89

3rd

Frederick Lam 88

10B

Grade 4 List C

1st

Boris Kan 89 Boris Kan

2nd

Jimmy Hung 88

3rd

Megan Grotsky 87

8A

Grade 4 List A

1st

Jason Si 92

Jason Si

(Best of Class 8)

2nd

Boris Kan 91

3rd

Fiona Ly 90

8B

Grade 4 List A

1st

Jimmy Hung 90 Jimmy Hung

2nd

Janice Law 89

3rd

Vivian Leung 88

17

Grade 7 List A

1st

Hector Cho 90 Hector Cho

2nd

Arun Partridge 89

3rd

Judy Cheung, Toby Chow 88

9

Grade 4 List B

1st

Sebastian Tsang 90 Sebastian Tsang

2nd

Melissa Chui, Jimmy Hung 88

3rd

- -

82

Grade 7 Studies

1st

Ranko Savic 90 Ranko Savic

2nd

Sharon Lau 89

3rd

Clara Lau 88

18

Grade 7 List B

1st

Clement Li 89 Clement Li

2nd

Selene Tran, Olga Vilkova 88

3rd

Ani Chemilian, Yuanou Shen 87

53

Canadian Composer:

Grade 5 & 6

1st

Jennifer Ip, Selene Tran 88

Jennifer Ip

Selene Tran

2nd

- -

3rd

- -

Tuesday April 10th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

3A

Grade 2 List A

1st

Timothy Yau 88 Timothy Yau

2nd

Tiffany Yau 87

3rd

Vishahan Kumaran 86

3B

Grade 2 List A

1st

Julia Mastroianni 89

Julia Mastroianni

(Best of Class 3)

2nd

Nathan Lo 88

3rd

Courtney Wilson, Aaron Wong 87

77A

Grade 2 Studies

1st

Helen Martinez 88 Helen Martinez

2nd

Julia Mastroianni 87

3rd

Aaron Wong, Timothy Yau 86

51

Canadian Composer:

Grade 1 & 2

1st

Kyle Lau 88 Kyle Lau

2nd

Jonathan Lai, Natalie Wong 86

3rd

- -

52

Canadian Composer:

Grade 3 & 4

1st

Jenny Hung 90 Jenny Hung

2nd

Jordan Cheung 88

3rd

Sebastian Tsang 87

4A

Grade 2 List B

1st

Natalie Wong 90 Natalie Wong

2nd

Helen Martinez 89

3rd

Susan Kim 88

77B

Grade 2 Studies

1st

Terry So 90

Terry So

(Best of Class 77)

2nd

Alison Kam 88

3rd

Jonathan Lai, Marc Viado 87

4B

Grade 2 List B

1st

Terry So 88 Terry So

2nd

Tiffany Yau 87

3rd

Wendy Wang 86

4C

Grade 2 List B

1st

Jia-Ying Li 91

Jia-Ying Li

(Best of Class 4)

2nd

Sandra Nguyen 90

3rd

Zachary Law, Jeffrey Wong 89

Wednesday April 11th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

1

Grade 1 List A

1st

Norene Lach 91 Norene Lach

2nd

Zoe Chan, Valiant Chan 90

3rd

Caroline Chen, Karin Shibata 89

76

Grade 1 Studies

1st

Derek Ng 91 Derek Ng

2nd

Rukeme Erhiaganoma, Norene Lach 90

3rd

Shahe Shaverdi, Karin Shibata 88

2A

Grade 1 List B

1st

Karin Shibata 90

Karin Shibata

(Best of Class 2)

2nd

Zoe Chan 89

3rd

Kathryn Bannister, Norene Lach 88

2B

Grade 1 List B

1st

Annissa Ho 88 Annissa Ho

2nd

Caroline Chen, Derek Ng 87

3rd

Sarika Chakravorty, Richard La 86

19A

Grade 7 List C

1st

Kevin Fan, Arun Partridge 92

Kevin Fan,

Arun Partridge

2nd

Toby Chow 90

3rd

Sharon Lau 88

19B

Grade 7 List C

1st

Selene Tran 93

Selene Tran

(Best of Class 19)

2nd

Janice Yu 91

3rd

Jordan Chan, Piao-Piao Huang 89

37A

Grade 7 Sonatina

1st

Piao-Piao Huang 91

Piao-Piao Huang

(Best of Class 37)

2nd

Pei Yao Wan 89

3rd

Kenny Kwan, Nathan Yau 88

37B

Grade 7 Sonatina

1st

Justin Cheung 90 Justin Cheung

2nd

Fiona Liang 89

3rd

Andy Ma 88

Thursday April 12th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

7A

Grade 3 List C

1st

Venus Ho 90 Venus Ho

2nd

Renee Lau, Kaylan Law 89

3rd

Jorge Fernandez, Anthea Lai 88

7B

Grade 3 List C

1st

Kingsley Chu 92

Kingsley Chu

(Best of Class 7)

2nd

Stephanie Yick 90

3rd

Megan Kun 89

6

Grade 3 List B

1st

Anthea Lai, Futian Yao 88

Anthea Lai,

Futian Yao

2nd

- -

3rd

- -

78

Grade 3 Studies

1st

Matthew So 92 Matthew So

2nd

Renee Lau 90

3rd

Sophia Liu 88

5A

Grade 3 List A

1st

Jocelyn Li 90 Jocelyn Li

2nd

Wendy Chen 89

3rd

Chloe Tsui 88

5B

Grade 3 List A

1st

Matthew So 93

Matthew So

(Best of Class 5)

2nd

Edwin Tse, Stephanie Yick 92

3rd

Jorge Fernandez, Mark Tam 90

33A

Grade 3 Sonatina

1st

Jocelyn Chan 89

Jocelyn Chan

(Best of Class 33)

2nd

Kelvin Pau 88

3rd

Renee Lau, Sophie Sun 87

33B

Grade 3 Sonatina

1st

Jorge Fernandez, Matthew So 88 Jorge Fernandez, Matthew So

2nd

Susanna Tse 87

3rd

Gordon Lee 86

Friday April 13th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

13A

Grade 5 List C

1st

Vienna Wong 92 Vienna Wong

2nd

Katherine Chi 91

3rd

Cindy Wang, Donovan Yu 90

13B

Grade 5 List C

1st

Audrey Chen 93

Audrey Chen

(Best of Class 13)

2nd

Annie Mak 91

3rd

Lauren Beck, Farid Foroutan 90

11A

Grade 5 List A

1st

Charis Ng 92

Charis Ng

(Best of Class 11)

2nd

Jason Tsang 91

3rd

Wilson Leung, Annie Mak 90

11B

Grade 5 List A

1st

Michael Lam 90 Michael Lam

2nd

Lauren Beck 89

3rd

Timon Li 88

80A

Grade 5 Studies

1st

Corinna Ha 90 Corinna Ha

2nd

Tiffany Ho 89

3rd

Hollie Sin, Donovan Yu 88

12

Grade 5 List B

1st

Tian Wei Gao 90 Tian Wei Gao

2nd

Donovan Yu 89

3rd

Vincent Chan, Andrew Chen 88

80B

Grade 5 Studies

1st

Lauren Beck 91

Lauren Beck

(Best of Class 80)

2nd

Benjamin Choo 88

3rd

Ioana Cozma 87

35A

Grade 5 Sonatina

1st

Renee Ho, Donovan Yu 90 Renee Ho, Donovan Yu

2nd

Jasmine Lee 89

3rd

Jason Tsang 88

35B

Grade 5 Sonatina

1st

Futian Yao 88 Futian Yao

2nd

Elfleda Chik 86

3rd

Cindy Yu 85

35C

Grade 5 Sonatina

1st

Annie Mak 92

Annie Mak

(Best of Class 35)

2nd

Alison Wong 90

3rd

Aaron Guo, Olivia Tai 88

Saturday April 14th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

69

Age Achievement:

8 years & under

1st

Annie Zhou 95 Annie Zhou

2nd

Anastasia Rizikov 93

3rd

Justine Law 91

70

Age Achievement:

10 years & under

1st

Eli Karpinsky 94 Eli Karpinsky

2nd

Xiang Yin 93

3rd

Caroline Gao 91

71

Age Achievement:

12 years & under

1st

Christopher Siu 95 Christopher Siu

2nd

Sayaka Tanaka 93

3rd

Hannah-Florence Fung 91

72

Age Achievement:

14 years & under

1st

Priscilla Yan 95 Priscilla Yan

2nd

Rolland Li, David Yu 88

3rd

Flora Kot 86

73

Age Achievement:

16 years & under

1st

Cissy Zhou 96 Cissy Zhou

2nd

Monica Lee 93

3rd

Loren Chan 86

74

Age Achievement:

18 years & under

1st

Minji Kim 95 Minji Kim

2nd

Natasha Nedanis 89

3rd

Portia Li 88

75

Age Achievement:

Open

1st

Ricker Choi 96 Ricker Choi

2nd

Matias Ding 95

3rd

- -

Sunday April 15th, 2007

Class #

Place

Winners

Mark

Overall Winner

79A

Grade 4 Studies

1st

Aliza Lau 90

Aliza Lau

(Best of Class 79)

2nd

Matthew Kim 89

3rd

Barry Kan, Yifan Lu 88

79B

Grade 4 Studies

1st

Boris Kan 89 Boris Kan

2nd

Jordan Cheung, Jason Si 88

3rd

Jenny Hung, Alison Lau 87

34A

Grade 4 Sonatina

1st

Jason Si 90 Jason Si

2nd

Eugene Cheng 89

3rd

Krystal Chan, Fiona Ly 88

34B

Grade 4 Sonatina

1st

Jordan Cheung 91

Jordan Cheung

(Best of Class 34)

2nd

Ruby Ung 90

3rd

Boris Kan 89

65A

Concerto:

10 years & under

1st

Anastasia Rizikov 93 Anastasia Rizikov

2nd

Catherine Ma 92

3rd

Sherrie Cheng, Justine Law 91

65B

Concerto:

10 years & under

1st

Caroline Gao 96

Caroline Gao

(Best of Class 65)

2nd

Xiang Yin 95

3rd

Tian Wei Gao 89

66

Concerto:

13 years & under

1st

Sayaka Tanaka 94 Sayaka Tanaka

2nd

Jacqueline Hung 93

3rd

- -

67

Concerto:

16 years & under

1st

Monica Lee 96 Monica Lee

2nd

Silvia Li 95

3rd

Samantha Nakano 87

68

Concerto:

Open

1st

Minji Kim 95 Minji Kim

2nd

- -

3rd

- -


This website has been optimized for Internet Explorer and Mozilla Firefox.
Copyright © 2011 Euromusic Marketing Inc. All rights reserved.